Egyes logók annyira az életünk részei, hogy nem is gondolnánk, eredetileg másmilyennek tervezték a McDonalds vagy a Coca Cola logóját, hogy ne csak a gyorséttermek világából csemegézzünk.
Állítólag az agynak 400 ezredmásodpercre van szüksége ahhoz, hogy felmérjen egy márkaszimbólumot. Ennyi idő alatt az érzelmeinkre, sőt a viselkedésünkre is komoly hatást gyakorol a logó.
A legismertebb gyorsétterem M-jéből először a piros és sárga színeket, azután a formáját vesszük észre. Ezután azonosítjuk a brandet, majd feltételes reflexként felidéződik bennünk a márkával szerzett tapasztalatunk – ha mindez ebédidőben történik, már meg is kívántuk a sült krumplit.És mindez egyetlen szekundumba sem telik.
A szín tudat alatt fest
A színekhez érzetcsoportok társulnak. Nem kell ahhoz sokat tűnődnünk a piroson, hogy energikusnak, esetenként harciasnak érezzük, ahogy a kéktől sem észérvek alapján nyugszunk meg. Például munkahelyünkön is fontos, milyen tónust választunk a falakhoz, minden szín másképp hat a kreativitásra, a produktivitásra, a munka gyorsaságára, az alaphangulatunkra. A zöld eleven természetessége harmonikusan kapcsolódik a Starbucks vagy a Greenpeace arculatához, a fekete által sugallt távolságtartó eleganciát pedig magyarázat nélkül megértjük a Chanel vagy a Burberry kivont lándzsával vágtató lovagfiguráját látva.